Eko-piknik

Autor: Antonia Mohorić, 13. 6. 2018.

Grad Zagreb, Zagrebački holding d.o.o.i Podružnica Čistoća organizatori su programa "Eko piknik", koji će se održati na Bundeku dana 17. lipnja 2018. godine u trajanju od 12:00 do 21:00 sat.

"Eko piknik" dio je informativno-edukativne kampanje "Stavi pravu stvar na pravo mjesto" kojom se želi osvijestiti građane svih uzrasta o važnosti održivog gospodarenja otpadom u Zagrebu, potrebi razvrstavanja otpada, problematici zbrinjavanja otpada, potrebi zaštite okoliša i slično.

Kreativni koncept cijelog događanja obuhvatit će različite aktivnosti zanimljive svim uzrastima, posebno djeci. Glavni naglasak u svim aktivnostima bit će na sprječavanju nastanka otpada, odvojenom prikupljanju otpada, te ponovnoj uporabi otpada kroz recikliranje i kompostiranje.

Pozivaju se djeca zagrebačkih vrtića i škola da zajedno sa svojim roditeljima posjete "Eko piknik" te da aktivno sudjeluju u programu, a samim time da se dodatno educiraju i informiraju o održivom gospodarenju otpadom i koristima koje ovaj proces ima na očuvanje okoliša, zdraviji i kvalitetniji život za sve nas i naše najmlađe.