Otvoreni dani Instituta Ruđer Bošković

Autor: Antonia Mohorić, 18. 5. 2018.

Škola suvremenog plesa Ane Maletić će sudjelovati na Otvorenim danima Instituta Ruđer Bošković, 19. svibnja 2018. godine od 10.00 do 17.00 sati. Cilj radionice pod nazivom Rasplesani mozak je pokazati važnu ulogu glazbe i plesa u izgradnji našeg uma i tijela, integrirajući u mozgu vizualne i slušne informacije, te motoričku koordinaciju. Osim pozitivnih učinaka na fizičko zdravlje i kondiciju, psihološke prednosti uključuju poboljšanje raspoloženja, kreativnosti, učenja i pamćenja. Razvijajući motoričke, kognitivne, emocionalne i društvene vještine, glazba i ples doprinose stvaranju novih i jačanju postojećih veza u mozgu, te se stoga istražuju za potencijalnu terapiju raznih bolesti.

Također, radionicu će popratiti i nastup naših učenika.

Više o Otvorenim danima IRB na poveznici: http://odi2018.irb.hr/