Kampanja Vitamini za britkost uma i snagu tijela u našoj Školi

Pod pokroviteljstvom Grada Zagreba – Gradskog ureda za zdravstvo, a u organizaciji Udruge „Zdravlje IQ“, naša Škola sudjeluje u Kampanji „Vitamini za britkost uma i snagu tijela“.

U Kampanji, uz našu Školu sudjeluju: Prva ekonomska škola, Gornjogradska gimnazija i XIII. gimnazija.

Kampanjom su obuhvaćeni učenici prvih razreda srednje škole, a program će se realizirati kroz edukativne radionice s prezentacijama nutricionista, mjerenjem vitaminsko-mineralnog statusa učenika na početku i na kraju kampanje (pomoću Vita-stiq mobilne aplikacije), prezentacije i savjetovanja nutricionista za roditelje, online objava stručnjaka i učenika na stranici društvene grupe Udruge (vezano uz zdrave prehrambene navike te savjete učenicima), podjelu učenicima voća/povrća kao primjera poželjnog međuobroka u školi, podjelu učenicima Priručnika s najnovijim nutricionističkim saznanjima i preporukama za pravilnu prehranu te edukativno-nagradnih zdravih poklona.

Prva radionica u našoj Školi bila je 6. listopada 2016. od 20.00 do 21.00 sati, a sudjelovali su učenice prvih razreda.

Učenice su dobile prigodne poklone, voće i Priručnik …

Učenicama je mjeren vitaminsko-mineralni status pomoću Vita-stiq mobilne aplikacije.

Prvu radionicu vodile su stručnjakinje Udruge ,mr.sc. Renata Pondeljak-Matijević – predsjednica Udruge „Zdravlje IQ“, nutricionistica Lovorka Splajt te članice i volonterke, a program u našoj Školi vodi Pedagoginja.

Fotografije se nalaze u privitku.

Priloženi dokumenti:
slika_2.jpg (2.20 MB)
slika_3.jpg (1.95 MB)
slika_4.jpg (2.02 MB)
slika_5.jpg (1.96 MB)

objavio: Administrator   datum: 25. 10. 2016.

« Rujan 2017 »

Crno ili bijelo?