NASTUP U POREČU

Autor: Marija Bajo, 7. 5. 2021.

Naša Škola je u ponedjeljak, 3. svibnja 2021. godine imala priliku gostovati izvan Zagreba. Pučko otvoreno učilište u Poreču nam je omogućilo nastup na Trgu slobode, a naši maturanti su izveli predstavu HODAČI-CE.

Škola suvremenog plesa Ane Maletić je u suradnji sa umjetničkom organizacijom TRAFIK pripremila ovu plesnu predstavu, a Hodači-ce je futuristička vizija kultne predstave Umjetničke organizacije TRAFIK iz 1998. godine, posvećena hrvatskom književniku Janku Poliću Kamovu. U izvedbi ansambla sastavljenog od mladih plesača učenika završnih razreda srednje škole za suvremeni ples Ane Maletić iz Zagreba, predstava šalje nikad aktualnije Kamovljeve poruke: gori smo nego prije 100 godina, veće smo kukavice, kojima se ovaj avangardni riječki književnik, poznatiji pod nadimkom Pjesnik psovača, vizionarski obraćao svijetu tumačeći kompliciranu ljudsku narav. U suvremenoj izvedbi na futurističku elektronsku glazbu Hodači-ce poručuje kako budućnost pripada mladim umjetnicima.